This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Finansowanie efektywności energetycznej

Finansowanie efektywności energetycznej

Duża skala projektów związanych z efektywnością energetyczną, sprawdzone na świecie metody zarządzania ryzykiem i raportowania oszczędności w tego typu przedsięwzięciach, wreszcie atrakcyjne propozycje formuł finansowania – to tematy spotkania dla przedstawicieli instytucji finansowych, które odbyło się we wtorek w Parku Euro-Centrum.

Szkolenia zorganizowała Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w ramach międzynarodowego projektu PERMANENT*, którego partnerem w zakresie finansowym jest Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum. Seminaria mają zwiększyć wiedzę z zakresu inwestycji energooszczędnych, a przez to pomóc udrożnić system finansowania tego typu projektów. Obecnie system ten stanowi kluczową barierę wdrażania inwestycji. Większa wiarygodność sektora usług energetycznych, podniesienie świadomości o korzyściach płynących z przedsięwzięć energooszczędnych i wskazanie europejskich standardów dla tego rodzaju działalności - to cele wtorkowego spotkania.

 

                                                                 fewe_logo_2

 

Uczestniczyli w nim przedstawiciele czołowych instytucji finansowych działających na polskim rynku. Gościem specjalnym był Thomas K. Dreessen Chairman & CEO Efficiency Valuation Organization (USA).

 

                                                                  permament

 

Performance Risk Management for Energy efficiency projects through Training

http://www.permanent-project.eu/

___________________________________________________________________________________

źródło:

http://www.euro-centrum.com.pl/news/pokaz/198/finansowanie-efektywnosci-energetycznej