This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Artyści dla czystego powietrza w Katowicach

Artyści dla czystego powietrza w Katowicach

21 października br. odbędzie się 10 minikoncertów, podczas których w 10 punktach miasta, 10 artystów przez 10 minut zagra na rzecz czystego powietrza w Katowicach. Idea nawiązuje do zorganizowanego ponad 30 lat temu najsłynniejszego koncertu charytatywnego Live Aid.
Kiedy 2016-10-17 07:50 do
2016-10-21 07:50
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

W tekstach piosenek rockowych muzyków często przewijają się ważne społecznie tematy. Dlatego to najczęściej oni biorą udział w projektach mających wspierać rozwiązywanie i nagłaśnianie pewnych problemów. W 1985 roku odbył się koncert Live Aid, podczas którego zbierano fundusze na dalszą pomoc dla głodujących w Etiopii. W 2007 równolegle na całym świecie odbyły się koncerty mające na celu nagłośnienie problemu ocieplenia klimatu. Dlatego dla nagłośnienie problemu jakości powietrza w Katowicach, wybraliśmy tą samą metodę działania.

 

Air Aid.jpg 

 

Koncerty, które organizujemy mają na celu popularyzację wiedzy o problemach niskiej emisji oraz o tym czym oddychamy. Liczymy, że dzięki organizacji koncertu trafimy do młodych ludzi, którzy w przeciągu kolejnych lat sami będą zakładać rodziny oraz budować własne domy. Dlatego ważnym jest by byli świadomi tego jak ich decyzje dotyczące chociażby pieców grzewczych wpływają na ich najbliższe otoczenie.

Więcej informacji na stronie:

http://www.polskialarmsmogowy.pl/katowicki-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,10-minikoncertow---airaid---artysci-dla-czystepowietrze-w-katowicach,250.html