This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Wasze pomysły na walkę ze smogiem. Przede wszystkim informować - konferencja

Wasze pomysły na walkę ze smogiem. Przede wszystkim informować - konferencja

O tym, jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, naukowcy, samorządowcy, lekarze i przedstawiciele straży miejskiej będą rozmawiać podczas konferencji "Śląskie bez smogu! Jak to zrobić?", która odbędzie się 15 listopada w Katowicach. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Kiedy 2017-11-15
od 12:00 do 14:30
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Zanieczyszczone powietrze to jeden z najbardziej bolesnych problemów województwa śląskiego, choć z podobnym kłopotem zmaga się wiele regionów, nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Sprawa jest naprawdę poważna. Jak wyjaśnia prof. Andrzej Lekston ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, to, co wdychamy, wpływa fatalnie m.in. na układ sercowo-naczyniowy, oddechowy i centralny układ nerwowy. Zanieczyszczenia wywołują zawały serca, udary mózgu, nowotwory płuc, choroby naczyń obwodowych.

Wyborcza katowice.png Wyborcza katowice_1.jpg 

Statystyczny mieszkaniec Unii Europejskiej z powodu zanieczyszczeń żyje o około osiem miesięcy krócej, a Polak o 10 miesięcy. Według Głównego Urzędu Statystycznego nasze województwo jest jednym z trzech z najwyższą umieralnością z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego. To ponad 490 zgonów na 100 tys. ludności, czyli o 10 proc. więcej od średniej krajowej.

..."

________________________________________________________________

Więcej informacji na: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22625213,wasze-pomysly-walki-ze-smogiem-przede-wszystkim-informowac.html