This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Na Śląsku przetarg na grupowy zakup prądu za ponad 50 mln zł

Na Śląsku przetarg na grupowy zakup prądu za ponad 50 mln zł

20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych spółek i instytucji chce wspólnie wybrać dostawcę energii elektrycznej. W piątek ogłoszony został przetarg na grupowy zakup energii o szacunkowej wartości ponad 54 mln zł.

Informacje o przetargu zostały w piątek ogłoszone w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej oraz na stronie biuletynu informacji publicznej Urzędu Miasta w Świętochłowicach, który reprezentuje w przetargu gminy i instytucje. Ogłoszenie dotyczy zakupu ponad 191 gigawatogodzin energii w okresie od 1 listopada br. do końca przyszłego roku.

To jeden z największych takich przetargów w Polsce, zainicjowany przez skupiający 14 gmin Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM). Zamawianą energię gminy przeznaczą na oświetlenie ulic oraz potrzeby lokali i obiektów samorządowych. Wśród tych ostatnich są m.in. placówki służby zdrowia wraz ze szpitalami oraz samorządowe jednostki kultury.

Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. W sytuacji, gdy dwaj oferenci zaproponują taką samą cenę, komisja wezwie ich do złożenia dodatkowych ofert.

"Liczymy na udział w przetargu kilku czołowych graczy na rynku. Ten, kto zaoferuje najniższą stawkę za megawatogodzinę, otrzyma cały kontrakt na dostawę około 191 gigawatogodzin energii do 20 gmin" - powiedział przewodniczący GZM, prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Startujące w przetargu gminy liczą na oszczędności od kilku do kilkunastu procent rocznie. Przetarg obejmuje ok. 4,5 tys. punktów poboru energii. To sprawia, że należy do największych spośród dotychczas przeprowadzonych tego typu zamówień publicznych w Polsce.

..."

_____________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://www.wnp.pl/wiadomosci/na-slasku-przetarg-na-grupowy-zakup-pradu-za-ponad-50-mln-zl,176368_1_0_0_0_0.html