This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

W Katowicach otwarto Miejskie Centrum Energii. Mieszkańcy będą mogli tutaj zdobyć wiedzę na temat zmiany sposobu ogrzewania w mieszkaniach i tego, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Centrum ma współpracować z doradcami energetycznymi działającymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Miejskie Centrum Energii mieści się przy ul. Młyńskiej 2 w lokalu z witryną i jest dostępne prosto z ulicy. Katowiccy urzędnicy wyjaśniają, że chodziło o to, żeby można tu było zajrzeć po drodze i zdobyć potrzebne informacje bez konieczności odwiedzania wydziałów urzędu miasta. Na parterze mieści się punkt konsultacyjny wraz z kącikiem dla dzieci, a na antresoli część wystawowa i warsztatowa.

– Jesteśmy liderem w województwie śląskim, jeśli chodzi o zakres realizowanych projektów mających na celu poprawę jakości powietrza. Dofinansowujemy wymianę systemów grzewczych na ekologiczne, wprowadziliśmy zwiększone dopłaty do zakupu opału dla najmniej zamożnych osób, realizujemy wiele projektów termomodernizacji. Chcemy z tymi wszystkimi informacjami trafić do jak najszerszej grupy mieszkańców, ułatwiać im zapoznanie się z możliwościami, ale też budować wiedzę na tematy związane z nowymi technologiami w ogrzewnictwie czy ze sposobami oszczędzania energii. Im większa świadomość mieszkańców, tym większy efekt osiągną nasze działania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

..."

________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,124132,23974611,mieszkancy-dowiedza-sie-jak-wymienic-piec-i-oszczedzac.html