This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "Energooszczędne budynki – teraźniejszość czy wyzwanie przyszłości"

"Energooszczędne budynki – teraźniejszość czy wyzwanie przyszłości"

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej energooszczędnemu budownictwu, które jak dotąd nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Zasadniczą przyczyną tego stanu rzeczy są wyższe koszty budowy w porównaniu z tradycyjnym budownictwem oraz niska świadomość Polaków co do wysokości strat energii wynikających z zastosowania nieefektywnych rozwiązań w budownictwie.
Kiedy 2013-03-06
od 09:30 do 15:30
Gdzie Bielsko-Biała, Al. A. Krajowej 220 (hotel "Dębowiec")
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Jesteśmy przekonani, że tak dalej być nie może a do zmiany sytuacji będą nakłaniać coraz ostrzejsze wymagania przepisów ale i rachunek ekonomiczny uwzględniający zarówno koszty budowy jak i wieloletniej eksploatacji. Zmiany w przepisach już się dokonują, najwyższy też czas zacząć stosować precyzyjniejsze wyliczenia dla wyznaczania efektywnych ekonomicznie standardów energetycznych budynków. W rozpowszechnieniu budownictwa energooszczędnego pomogą prezentowane na konferencji najnowsze materiały i technologie przeznaczone do stosowania w energooszczędnym budownictwie oraz przykłady zrealizowanych już projektów zrównoważonego budownictwa.

 

ziad.jpg

 

Nie zabraknie także informacji o możliwościach podniesienia do standardu budynku energooszczędnego starszych budynków. Nowe trendy w budownictwie nie mają za zadanie całkowitego przekreślenia osiągnięć budownictwa tradycyjnego lecz jego zdecydowane udoskonalenie i sprawienie aby stało się ono lepsze dla klimatu i dla naszego portfela.

Ważnym impulsem skłaniającym inwestorów do zmiany sposobu wznoszenia budynków w Polsce i zwróceniem uwagi na elementy proekologiczne i energooszczędne w nowych inwestycjach będą też uruchamiane w tym roku programy dopłat z NFOŚiGW.

 

BEO

 

Celem konferencji jest propagowanie wiedzy i zapoznanie uczestników z nowymi trendami w budownictwie energooszczędnym.

W trakcie konferencji zaproszeni eksperci zaprezentują całe spektrum zagadnień związanych z budownictwem energooszczędnym, w tym:

  • aktualne wymagania prawne (w tym najnowsze Dyrektywy UE),
  •  najnowsze materiały izolacji cieplnej,
  •  energooszczędne technologie i instalacje (w tym stosowanie OŹE),
  • instrumenty finansowego wsparcia inwestycji energooszczędnych,
  • przykładowe realizacje zrównoważonego budownictwa.

______________________________________________________________________________________

Wiecej informacji o konferencji na stronie: http://www.ziad.bielsko.pl/konferencjaBEO/index.php