This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / COP24: wydarzenia towarzyszące w Katowicach

COP24: wydarzenia towarzyszące w Katowicach

Katowice w dniach 2-14 grudnia 2018 roku będą gospodarzem 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Wydarzenie zgromadzi w mieście i regionie blisko 30 tys. delegatów z 196 krajów. To okazja do pokazania, jak zmieniło się miasto w ostatnich latach i szansa na globalną promocję w skali niespotykanej do tej pory - zapowiadają katowiccy samorządowcy.

Do transformacji miasta (od wielkiego przemysłu węgla i stali ku ekologii i nowoczesnym technologiom) nawiązuje hasło COP24 w Katowicach: Black to Green (z ang. od czarnego do zielonego). Goście szczytu nocować będą w katowickich hotelach, hostelach i apartamentach, które od dawna są zarezerwowane w grudniowym terminie. Na obecności tysięcy delegatów skorzystają też przedsiębiorcy, taksówkarze i restauratorzy. W Katowicach do dyspozycji delegatów podczas trwania COP24 będą specjalnie przeszkoleni wolontariusze – uczniowie i studenci naszego regionu, służący pomocą gościom.

Dialog z mieszkańcami
Władze Katowic chcą, aby COP24 dał także szansę na podjęcie dialogu ekologicznego z mieszkańcami.
- Chcemy zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie ochrony klimatu i eko-odpowiedzialnego kształtowania środowiska. Sam teren obrad delegatów ONZ będzie niedostępny dla mieszkańców, ale grudniowy kalendarz wydarzeń w mieście jest bardzo bogaty - zapowiada samorząd Katowic.

 

..."

________________________________________________________________

Więcej informacji na: http://nettg.pl/news/153961/cop24-wydarzenia-towarzyszace-w-katowicach?fbclid=IwAR10E8BNQT-_fYyHOt3dAlT2VPKw_ZxiEUXPNsFCMa1QdKOC89nV91Ly8Ks