This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Walcząc z niską emisją w dużych miastach

Walcząc z niską emisją w dużych miastach

Z udziałem Rafała Adamusa - zastępcy prezesa WFOŚiGW w Katowicach oraz Henryka Borczyka – prezesa TAURON - Ciepło SA, 26 stycznia w Katowicach odbyła się konferencja dla ponad 200 administratorów i zarządców nieruchomości w największych miastach województwa śląskiego.

Konferencja rozpoczęła kolejny etap realizacji trwającej od listopada ubiegłego roku kampanii pn. „Niska emisja – wysokie ryzyko” organizowanej przez energetyczny koncern TAURON i dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Celem tej, pierwszej w kraju, akcji edukacyjno- marketingowej jest uświadomienie mieszkańcom miast niebezpieczeństwa jakie powoduje niska emisja wywołana głównie paleniem w piecach śmieci i niskiej jakości węgla. Skierowana jest zwłaszcza do właścicieli domów w starej zabudowie, gdzie kamienice opalane są piecami, a nieopodal biegną nici ciepłociągów. Wówczas warto, by budynki te podłączano do miejskich sieci ciepłowniczych.


- Wsparcie Funduszu dla tej inicjatywy jest naturalna konsekwencją naszych wcześniejszych działań na rzecz programów ograniczania niskiej emisji w gospodarstwach indywidualnych - mówił inicjując tę naradę Rafał Adamus.


WFOŚiGW w Katowicach bowiem jako pierwszy w kraju w 2002 roku wprowadził dofinansowanie tzw. obszarowych programów zmniejszania niskiej emisji. Do dziś skorzystały z tej możliwości 73 gminy, w których wymieniono ok. 15 tys. przestarzałych i nieekologicznych pieców oraz zainstalowano ok. 3.500 instalacji solarnych. Na cel ze środków WFOŚiGW wydano ponad 154 mln zł.
 

..."

______________________________________________________________________________________________

Wiecej informacji na stronie: http://www.wfosigw.katowice.pl/artykul-1169-walczac_z_niska_emisja_w_duzych_miastach.htm