This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / V Międzynarodowa Konferencja - "Od miasta do metropolii ... Miasto nowoczesne – miasto energoszczędne”

V Międzynarodowa Konferencja - "Od miasta do metropolii ... Miasto nowoczesne – miasto energoszczędne”

Górnośląski Związek Metropolitalny w dniu 22 listopada 2013 r. organizuje piątą konferencję z cyklu: Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy. Podtytuł tegorocznej edycji to „miasto nowoczesne – miasto energoszczędne”
Kiedy 2013-11-22
od 09:30 do 16:00
Gdzie Katowice, Hotel Qubus, Katowice ul. Uniwersytecka 13
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Konferencja ukierunkowana będzie na wymianę doświadczeń w zakresie zwiększania efektywności energetycznej miast. W jej trakcie zostaną omówione najważniejsze inicjatywy jakie miasta podejmują na rzecz oszczędności energii i kosztów jej zakupy. Najważniejsze z nich to Porozumienie Burmistrzów oraz Zielona Stolica Europy, do której corocznie próbują aplikować kolejne polskie miasta.

Do wygłoszenia referatów zaproszono przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej z różnych ośrodków metropolitalnych w kraju, ekspertów ze świata nauki oraz partnerów międzynarodowego projektu SERPENTE  realizowanego przez Górnośląski Związek Metropolitalny od 2012 r., a dotyczącego poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. O inicjatywach realizowanych w tym zakresie, w tym m.in. o planowaniu energetycznym w obszarze metropolitalnym opowie gość z francuskiego Bordeaux, natomiast przedstawiciel Agencji Energetycznej regionu Vysocina z Czech podzieli się doświadczeniami w zakresie rozwiązań zwiększających komfort cieplny budynków i obniżających ich koszty utrzymania z tytułu zużycia energii.

 

gzm_logo

___________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://konferencja.gzm.org.pl/konferencja/