This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Trójpak energetyczny dopiero w 2014 roku?

Trójpak energetyczny dopiero w 2014 roku?

Jeżeli w optymistycznym wariancie do Sejmu trafi projekt "trójpaka energetycznego" w pierwszym kwartale br., to uchwalenie nowego prawa zajmie pół roku, a zatem najwcześniej wejdzie ono w życie dopiero w przyszłym roku – ocenił poseł PO Andrzej Czerwiński podczas posiedzenia podkomisji stałej ds. energetyki.

W czwartek, 3 stycznia odbyło się posiedzenie podkomisji stałej ds. energetyki. Uczestniczył w nim Tomasz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, który starał się odpowiedzieć na pytanie, kiedy tzw. trójpak energetyczny trafi do Sejmu.

- Projekt przed świętami był omawiany na Komitecie ds. Europejskich Rady Ministrów i został skierowany do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów . W projekcie znalazło się sporo zapisów takich, które wywołały kontrowersje , czy sprzeciw w ramach samej Rady Ministrów i podzieliliśmy wszystkie te uwagi na trzy kategorie. Jedna z nich to jest kategoria , która bezwzględnie będzie musiała być rozstrzygana na poziomie Rady Ministrów. W zależności od tego jak te rozstrzygnięcia będą wyglądały to albo projekt będzie musiał jeszcze ulec dalszym przeobrażeniom, na to potrzeba będzie trochę więcej czasu lub nie będzie musiał być zmieniany i wtedy wcześniej trafi do Sejmu. W dowolnym przypadku, tak szacujemy, że w pierwszym kwartale tego roku Rada Ministrów powinna przyjąć ten projekt - mówił Tomasz Dąbrowski.

Dyrektor Dąbrowski ocenił ponadto, że przyjęty wczoraj, 2 stycznia 2013 roku, przez rząd projekt ustawy o zmianie ustawy prawo energetyczne zakładający przedłużenie do 31 marca 2015 wsparcia dla kogeneracji opartego o żółte i czerwone certyfikaty trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu i powiedział, że być może prace nad polskim projektem zmiany prawa energetycznego (tzw. mały trójpak) i ową zmianą kogeneracyjną będą mogły być połączone w jeden projekt.

..."

_____________________________________________________________________________________

Więcej informacji na: http://www.wnp.pl/wiadomosci/187132.html