This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Podczas dzisiejszego (3 października) spotkania reprezentanci podmiotów wchodzących w skład dotychczasowej grupy zakupowej podjęli decyzję o jej rozwiązaniu. Powodem są zbyt wysokie ceny energii - czytamy w komunikacie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Na wtorkowym spotkaniu zapadła decyzja o rozwiązaniu metropolitalnej grupy zakupowej w jej obecnym kształcie. Ceny energii oferowane przez firmy, które brały udział w przetargu, okazały się zbyt wysokie. - Trwają przygotowania do powołania nowej grupy zakupowej, która podejmie decyzję w sprawie ewentualnego przetargu na zakup energii jedynie na 2019 rok - czytamy w komunikacie. 

Do przetargu przystąpiły trzy podmioty: Tauron Sprzedaż, Energa Obrót oraz ENEA. Najkorzystniejsza cenowo była oferta spółki Tauron Sprzedaż -  402 138 374, 54 zł. To o ponad 65 mln zł więcej niż na zakup energii planowała przeznaczyć grupa zakupowa. Stąd decyzja, aby nie rozstrzygać obecnego przetargu na lata 2019-2020.

 - Musimy się zastanowić, czy nie lepiej przeprowadzić przetarg tylko na rok i zobaczyć, co się będzie działo dalej na rynku energii  – argumentował podczas spotkania przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak.

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na:

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/metropolitalna-grupa-zakupowa-rozwiazana,114390.html