This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Metropolia „Silesia” efektywna energetycznie

Metropolia „Silesia” efektywna energetycznie

12 miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego szykuje się do grupowego zakupu energii elektrycznej. To jedno z najważniejszych zadań związku realizowanych w najbliższych miesiącach.

"Metropolia Śląska już jest. Nie musimy jej tworzyć, ale musimy zadbać o rozwiązania prawne, które pozwolą jej działać i rozwijać się" - przekonywali podczas spotkania z szefami regionalnych mediów członkowie zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego wraz z przewodniczącą Zgromadzenia Związku, prezydent Małgorzatą Mańką - Szulik.

W ten sposób prezydenci odnieśli się do wypowiedzi ministra cyfryzacji i administracji, Michała Boniego, że rząd nie planuje specjalnych ustawowych rozwiązań dla Metropolii "Silesia".

Spotkanie z szefami regionalnych mediów było okazją do zaprezentowania planu pracy związku na najbliższe miesiące. Najważniejszy jego punkt to projekt grupowego zakupu energii elektrycznej przez 12 miast GZM. Oprócz Gliwic i Rudy Śląskiej oraz dziewięciu jednostek samorządu terytorialnego spoza związku, są to powiaty: mikołowski i zawierciański oraz gminy Knurów, Radzionków, Mikołów, Ornontowice, Łaziska, Orzesze oraz Wyry.

 GZM_big

Przewodniczący GZM, Dawid Kostempski poinformował, że po świętach zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie. Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych samorządy podpisujące porozumienie wyłonią ze swego grona lidera, którym zostanie gmina Świętochłowice. Biuro GZM będzie udzielać liderowi wsparcia w organizacji samego przetargu, o którym już teraz wiadomo, że będzie największym w Polsce.

Kolejny projekt, w który angażuje się Górnośląski Związek Metropolitalny, to organizacja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prezydenci miast tworzących Metropolię "Silesia" wezmą udział w wielu panelach poświęconych inwestycjom komunalnym, partnerstwu publiczno -prywatnemu oraz samorządom.

..."

___________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/,31141.html