Konwersatorium "Inteligentna Energetyka 2010"
Kiedy |
2010-02-23 od 15:00 do 19:00 |
---|---|
Gdzie | Gliwice, Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej, ul. Krzywoustego 2 |
Dodaj wydarzenie do kalendarza |
![]() ![]() |
Na zaproszenie Pana Profesora Jana Popczyka z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przedstawiciele miasta Katowice, pod przewodnictwem Pana Wiceprezydenta Arkadiusza Godlewskiego, wezmą udział w II spotkaniu Konserwatorium „Inteligentna Energetyka 2010” realizowanego w ramach projektu „Klaster3x20”.
Projekt ten uformowany jest na bazie umowy konsorcjalnej, jako wspólny projekt podmiotów wchodzących w skład Grupy Założycielskiej. Do współpracy przy realizacji projektu zaproszono m. n.: Politechnikę Śląską w Gliwicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Vattenfall Distribution.
Grupa członków Katastra3x20 sukcesywnie powiększana jest o kolejne zainteresowane podmioty, które sygnują umowę i otrzymują odpowiednią, wspólnie ustaloną rolę wewnątrz jej struktur.
Głównym zadaniem projektu jest wypracowanie struktury i powiązań oraz konfrontacja działań podmiotów klastra z aktualną Polityką Energetyczną Polski i Unii Europejskiej.
W ramach projektu uruchomiony został portal internetowy klaster3x20 gdzie zamieszczane są m. in.:
- komentarze trendów rozwojowych energetyki w społeczeństwie wiedzy,
- informacje o sytuacji w sektorze paliwowo-energetycznym,
- informacje o wdrażaniu Pakietu 3x20 poprzez pryzmat programu "Innowacyjna Energetyka i Rolnictwo Energetyczne",
- propozycje modyfikacji mapy dla budowy rynkowego bezpieczeństwa energetycznego.
Na spotkanie, ze strony miasta Katowice, przygotowana została prezentacja „Katowice – Miasto Zrównoważonej Gospodarki Energetycznej – realizacja celów pakietu 3x20”
„Klaster 3x20, ukierunkowany jest na realizacje unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego 3x20, jest platformą wspomagającą zmiany sposobów funkcjonowania polskich sektorów paliwowo-energetycznych od charakterystycznych dla społeczeństwa przemysłowego do charakterystycznych dla społeczeństwa wiedzy, z perspektywa ich przejścia do społeczeństwa wodorowego"
Prof. Jan Popczyk