This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Redakcja Teraz Środowisko od czterech lat jest partnerem organizowanego przez Ambasadę Francji w Warszawie konkursu Eco-Miasto. Podczas gdy oficjalny konkurs nagradza jedno duże i jedno małe miasto w każdej z pięciu kategorii - gospodarki wodnej, zrównoważonego transportu, efektywności energetycznej w budownictwie, zieleni miejskiej oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, nasi zasiadający w konkursowym jury dziennikarze organizują dodatkowo oddzielne narady. Wyłaniają w nich jedno miasto, wyróżniające się swoimi dokonaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w kilku dziedzinach.

W minionych latach redakcja nagrodziła Gdynię (2015), Wrocław (2016) oraz Płońsk (2017). Laureatem nagrody Teraz Środowisko w szóstej edycji konkursu Eco-Miasto są Katowice. Jury doceniło działania miasta w kierunku ograniczenia zużycia energii i zasobów wodnych, poprawę jakości powietrza przez kształtowanie zielonej infrastruktury oraz programy edukacyjne w zakresie odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

 

00 logo TS.jpg  

..."

_________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: 

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Katowice-laureatem-nagrody-Teraz-Srodowisko-konkurs-Eco-Miasto-5464.html#xtor=EPR-1