This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Jak najskuteczniej oszczędzać energię?

Jak najskuteczniej oszczędzać energię?

W każdym obiekcie możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, ciepła i wody, niezależnie od tego, czy są to biurowce, zakłady produkcyjne czy galerie handlowe. Chcąc oszczędzać energię,warto skorzystać z pomocy firm zewnętrznych.

- W każdym obiekcie możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, ciepła czy wody, niezależnie od tego, czy są to biurowce, zakłady produkcyjne, czy galerie handlowe. W każdym z tych obiektów świeci się światło, jest centralny układ wentylacyjny, kotłownia lub węzeł cieplny. Każdy obiekt ma inne funkcje, ale podobne urządzenia zużywające energię - mówi Alexandre Farion, prezes zarządu Dalkia Energy & Technical Services.

Oszczędności są możliwe nawet w nowoczesnych obiektach, zarządzanych przez system BMS (Building Management System), czyli zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami jak oświetlenie, pompy czy centralna wentylacja. Nawet jeśli jest obiekt jest projektowany z rozwiązaniami energooszczędnymi, to podczas eksploatacji mogą one funkcjonować inaczej niż wynikało to z planów projektowych. Zdarzają się i takie obiekty, które z punktu widzenia efektywności energetycznej zaprojektowano rozwiązania wręcz szkodliwe.

Każda optymalizacja zużycia mediów energetycznych musi być poprzedzona przeprowadzeniem audytu energetycznego, który w przypadku Dalkii Energy & Technical Services, trwa zazwyczaj ok. 2-3 miesiące. Podczas audytu analizowane jest zużycie energii w ostatnich 2-3 latach, jak wygląda specyfika zużycia energii w obiekcie.

- Dobrze przeprowadzony audyt energetyczny ma pokazać jak obiekt funkcjonuje i gdzie możliwe są oszczędności. W oparciu o audyt przygotowujemy raport, w którym oceniamy, ile w danym obiekcie można zaoszczędzić bez inwestycji a ile z inwestycjami. Do klienta należy decyzja, jakie działania zostaną zrealizowane - wyjaśnia Alexandre Farion.

 

..."

_____________________________________________________________________________________________

Zapraszmy do zapoznania się z całym artykułem umieszczonym na stronie:

http://www.wnp.pl/wiadomosci/jak-najskuteczniej-oszczedzac-energie,153008_1_0_0_0_0.html