This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Gospodarka Niskoemisyjna w Gminach: "NOWA MISJA – NISKA EMISJA"

Gospodarka Niskoemisyjna w Gminach: "NOWA MISJA – NISKA EMISJA"

W dniu 19 lutego 2015 roku (czwartek) w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach (ul. Kościuszki 43, lokal nr 5, III piętro, sala konferencyjna) odbędą się - organizowane dla gmin woj. śląskiego przy wsparciu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - warsztaty pn. Gospodarka niskoemisyjna w gminach „Nowa misja – niska emisja”.
Kiedy 2015-02-19
od 09:00 do 16:00
Gdzie Katowice, ul. Kościuszki 43/5
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Celem warsztatów jest przekazanie ich uczestnikom wiedzy z zakresu opracowania gminnych planów gospodarki niskoemisyjnej oraz pozyskiwania zewnętrznych środków na finansowanie inwestycji efektywnego zarządzania energią.

Tematyka warsztatów będzie następująca:

  • Rozwój i wykorzystanie technologii gospodarki niskoemisyjnej w Polsce zgodnie z Narodowym Programem Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej;
  • Planowanie i poprawa lokalnej efektywności energetycznej, gospodarowanie surowcami i materiałami oraz gospodarowanie odpadami.
  • Skuteczne zarządzanie energią i środowiskiem w budynkach użyteczności publicznej;
  • Przygotowywanie lokalnych planów gospodarki niskoemisyjnej. Praktyczne aspekty planowania energetycznego w gminach;
  • Finansowanie inwestycji efektywnego zarządzania energią.

Warsztaty prowadzić będą osoby zajmujące się opracowywaniem Planów Gospodarki Niskoemisyjnej, współpracujące z takimi organizacjami jak Krajowa Agencja Poszanowania Energii oraz Koalicja na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią.

W załączeniu formularz rejestracyjny, który w przypadku zainteresowania udziałem w warsztatach, należy wypełnić i odesłać na wskazany w nim adres e-mail.

<<< FORMULARZ >>>

<<< HARMONOGRAM >>>

<<< OPIS >>>

 

Warsztaty finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w nich jest bezpłatny.

Każdy z uczestników otrzyma broszurę szkoleniową przygotowaną przez zespół Politechniki Warszawskiej oraz zaświadczenie