This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "I Forum Nowej Gospodarki"

"I Forum Nowej Gospodarki"

W dniach 14-15 listopada 2011 r. w Krakowie, w obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej, odbędzie się „I Forum Nowej Gospodarki”. Forum organizują wspólnie przedstawiciele świata nauki (Akademia Górniczo-Hutnicza i Uniwersytet Jagielloński), administracji (Województwo Małopolskie) oraz otoczenia biznesu (Krajowa Izba Gospodarcza, Euro InnoPark oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum).
Kiedy 2011-11-14 09:00 do
2011-11-15 16:00
Gdzie Kraków, Budynki UJ i AGH
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Województwo Śląskie, miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach i Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Parlament Europejski oraz Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Wiodącym tematem I Forum jest ewolucja systemów energetycznych w kierunku „Internetu energii” oraz jej implikacje gospodarcze i społeczne, zwłaszcza w kontekście usług inteligentnego miasta. Oczekujemy, że uczestnicy wypracują rekomendacje, co do kierunków działania w nadchodzących latach. Wymiar makroregionalny nadadzą Forum warsztaty „Polska Południowa - centrum gospodarcze o znaczeniu globalnym”, które stanowić będą platformę wymiany doświadczeń w kontekście prac nad strategią rozwoju makroregionu południowego Polski (Górny Śląsk i Małopolska).

Młodzi, innowacyjni przedsiębiorcy, studenci oraz absolwenci pragnący prowadzić własny biznes będą mogli w ramach wydarzenia zaznajomić się z najbardziej obiecującymi trendami, możliwościami tworzenia firm w branżach nowych technologii oraz szansami na znalezienie kapitału i partnera technologicznego. Ten wątek Forum naturalnie wbudowuje się w odbywający się  w tym czasie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

 

FNG_LOGO

 

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się 1200 uczestników, w tym około 600 reprezentantów administracji samorządowej, firm z sektora IT i energetyki, banków i instytucji finansowych
oraz nauki. W konferencjach weźmie udział także około 600 młodych przedsiębiorców, absolwentów i studentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w dziedzinie nowych technologii.


Wiecej o forum: http://www.forumng.pl/