This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Ekoedukacja w prezencie dla ziemi

Ekoedukacja w prezencie dla ziemi


ec_logo                         logo_us

Już na dwa dni przed właściwym Dniem Ziemi, w Euro-Centrum Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczęły się obchody  tego święta. Park wspólnie z Uniwersytetem Śląskim zaprosił uczniów katowickich szkół na eko-lekcje. Tradycyjnie dla Euro-Centrum, zajęcia skoncentrowały się na temacie poszanowania energii. Jutro odbędą się ostatnie lekcje.

Jak działa elektrownia geotermalna? Gdzie znajduje się największa zapora wodna? Czy na Śląsku można stawiać wiatraki? – odpowiedzi na te i pozostałe liczne pytania uczniowie poznają podczas multimedialnych lekcji, które prowadzą studenci klimatologii UŚ.  Mają one formę ścieżek edukacyjnych – każdy punkt to inne źródło energii, jego zasady wykorzystania oraz korzyści środowiskowe i opłacalność stosowania.

dzien_z

Fot: Grupa Euro - Centrum

Następnie, na przykładzie biurowca energooszczędnego, dzieci mogą zobaczyć, jak można wykorzystać odnawialne źródła energii w budynkach po to aby zaoszczędzić ich zużycie  (dziś zużywają aż 40% europejskiej energii!). Na koniec – dzięki elementom wystawy przygotowanej przez artystów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, uczniowie poznają twórczą moc energii. Kosmiczne obrazy wygenerowane dzięki pracy własnych mięśni i niezwykłemu rowerowi – to atrakcje, które czekają ich na końcu.

Obchody Dnia Ziemi  w Euro-Centrum Parku zostały rozłożone na 3 dni. W pierwszych dniach w zajęciach wzięli udział uczniowie IV, V i VI klas szkół podstawowych (SP 34 oraz SP 67), na czwartek zaproszeni są gimnazjaliści.  W sumie około 150 dzieci. Spotkania mają charakter zamknięty.

______________________________________________________________________________________

Więcej informacji:
Dawid Szarański
Kom. 607 643 556
d.szaranski@euro-centrum.com.pl