This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Bytom z siedzibą rządowej instytucji ds. energii odnawialnej

Bytom z siedzibą rządowej instytucji ds. energii odnawialnej

Zdeklasował Warszawę, zyskał status zielonej stolicy i ma spore szanse na nowych, poważnych inwestorów. Ku wielkiemu zaskoczeniu, mowa o... Bytomiu. To właśnie tu powstanie siedziba Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej.

W dobie "eko" być przedsiębiorcą to nie lada wyzwanie. Trzeba być biegłym nie tylko w zakresie praw rynku ale i... praw natury.

W pozyskiwaniu czystej energii pomagają panele fotoelektrovoltaiczne na dachu budynku czy między innymi turbiny wytwarzające z gazu energię elektryczną. Park Naukowo-Technologiczny w Katowicach to więc nie tylko centrum badań.

- Nasz budynek jest małą elektrownią w mieście. Mało tego, że nie potrzebujemy - nie będziemy potrzebować energii elektrycznej z sieci, to będziemy ją sprzedawać na zewnątrz - wyjaśnia Arkadiusz Hołda, prezes Holdimexu. Na przykład do sieci miejskich lub energetycznych przedsiębiorstw.

A co ciekawe, za ogólnokrajowy obrót będzie odpowiadać... Bytom, czyli nowa zielona stolica Polski. Choć do tej pory z zielenią nie kojarzony, to właśnie on będzie siedzibą rządowej agencji Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej, czyli OREO. W walce o tę zaszczytną funkcję Bytom zdeklasował nawet Warszawę.

..."

____________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/bytom-z-siedziba-rzadowej-instytucji-ds-energii-odnawialnej,68427.html