This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”

„Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”

Czy energia może być nowa? Projekt „NOWA ENERGIA – SMART GRID – SMART CITY” jest platformą do prezentacji nowej wizji energetyki w miastach. Zmiany na tym polu będą przypominać to co obserwowaliśmy wokół komputeryzacji i telefonii komórkowej.
Kiedy 2011-09-12 10:00 do
2011-09-13 15:00
Gdzie Bielsko-Biała, Sala Koncertowa POSM, ul Wyspiańskiego 5a
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Osiągnięcia w tych dziedzinach nieuchronnie wkraczają na rynek energii - nie możesz tego przegapić!  W ramach Projektu zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”, która odbędzie się 12-13 września 2011 r. w Bielsku-Białej. Konferencja posiada patronat Polskiej Prezydencji w Radzie UE oraz Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

 

bb_logo

 

 zmp_logo         SZGiP_1       ecites_logo

 

Miasto Bielsko-Biała od 2009 roku jest sygnatariuszem europejskiego „Porozumienia między Burmistrzami” ( Covenant of Mayors), które jest dobrowolną inicjatywą gmin Europy zobowiązujących się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o co najmniej 20% do 2020 roku. Następstwem tego porozumienia jest „Plan na rzecz zrównoważonej energii” (SEAP), w którym oprócz wielu przedsięwzięć organizacyjnych  są zapisane  konkretne projekty realizacyjne dotyczące  efektywności energetycznej i rozpowszechniania użytkowania odnawialnych źródeł energii,  a także zadania służące budowaniu świadomości społecznej. 

 

CofM_logo

       

 Międzynarodowa konferencja „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”, która odbędzie się w  Bielsku-Białej w dniach 12-13 września 2011, będzie miejscem spotkania  przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, a także biznesu związanego z produkcją, dystrybucją i zarządzaniem energią.

 

Energia-bielsko

 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że jeszcze w trakcie tej konferencji rozpoczną się międzynarodowe targi ENERGETAB 2011 (13-15 września) - największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. W 2010 roku było na nich ponad 600 wystawców i 15 tys. zwiedzających. 

W wizji przyszłości energetycznej naszych miast pojawiają się cechy, które są rozbieżne z dotychczasową ich strukturą energetyczną. Energia elektryczna będzie wykorzystywana w coraz większym stopniu (klimatyzacja, samochody elektryczne), a jednocześnie pojawi się nowy typ producenta energii elektrycznej, tzw. prosumenta, który będzie ją produkował dla potrzeb własnych z możliwością oddawania nadwyżek do sieci. Zwykle będzie się to dziać za pośrednictwem OZE (PV, wiatraki) lub z agregatów mikrokogeneracyjnych. Ze względu na rozpowszechnienie OZE (i ich nieprzewidywalność) w sieciach energetycznych, powstanie potrzeba akumulacji większej ilości energii.

..."

_____________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronach:

http://www.konferencjanowaenergia.pl/o-konferencji/

http://www.energia.um.bielsko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=64:konferencja-nowa-energia&catid=4:projekty-i-wydarzenia&Itemid=4