This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

"VIII Forum Nowej Gospodarki"

12 czerwca 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się kolejna VIII edycja Forum Nowej Gospodarki, czwarta realizowana na zlecenie województwa śląskiego. Tegorocznej edycji przewodził będzie temat rozwoju energetyki prosumenckiej i debata o nowej ustawie o OZE. W czasie wydarzenia odbędą się też polsko-niemieckie rozmowy z przedsiębiorcami obu tych krajów w ramach Giełdy Kooperacyjnej oraz rodzinny, plenerowy piknik dla mieszkańców!

"VIII Forum Nowej Gospodarki" - Czytaj dalej...

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice

Tauron Ciepło realizuje inwestycję o wartości około 55 milionów złotych w Zakładzie Wytwarzania Katowice. Buduje tam trzy kotły olejowo-gazowe o mocy sumarycznej około 114 MWt. Inwestycja, która zostanie przekazana do eksploatacji z końcem 2015 roku, ma zapewnić klientom spółki bezpieczeństwo energetyczne i wysokiej jakości dostawy ciepła.

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice - Czytaj dalej...

Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta

Jaki wpływ na rozwój polskich miast będą miały inteligentne technologie i rozwiązania infrastrukturalne? Która aglomeracja w stopniu najbardziej zaawansowanym realizuje strategię smart city? Jakie znaczenie dla polityki rozwoju regionalnego ma koncepcja inteligentnego miasta? Z jakich dobrych praktyk w rozwoju miast niemieckich, szwedzkich i norweskich Polska powinna korzystać? Tego będzie można dowiedzieć się 28 maja w Katowicach na Ogólnopolskim Kongresie Smart – Inteligentne Miasta.

Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta - Czytaj dalej...

"VII Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości"

Śląska Izba Budownictwa wraz z Polską Izbą Ekologii, Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa O/Katowice serdecznie zapraszają na konferencję: "VII ŚLĄSKIE FORUM INWESTYCJI, BUDOWNICTWA, NIERUCHOMOŚCI" w dniach 10 – 11 czerwca 2015 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przy ul. Rolnej 43

"VII Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości" - Czytaj dalej...

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Czytaj dalej...

Konsultacje społeczne POŚ dla województwa śląskiego

Do 22 maja 2015 roku można zgłaszać uwagi do projektu „Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2019 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2024” oraz prognozy jego oddziaływania na środowisko.

Konsultacje społeczne POŚ dla województwa śląskiego - Czytaj dalej...

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe

- Inwestycje energooszczędne w budynkach użyteczności publicznej spełniają swoje zadanie. Jednak efekty ekologiczne inwestycji mogłyby być większe - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli.

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe - Czytaj dalej...

Ustawa o OZE weszła w życie

Ustawa o OZE weszła w życie

Dzięki ustawie Polska ma wypełnić unijne przepisy dot. udziału energii ze źródeł odnawialnych w finalnym zużyciu energii. Już wiadomo, że ustawa będzie nowelizowana.

Ustawa o OZE weszła w życie - Czytaj dalej...

Czyste niebo nad Polską - „Polityka klimatyczno-energetyczna oraz działania na rzecz ochrony powietrza”

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Czyste niebo nad Polską - Polityka klimatyczno-energetyczna oraz działania na rzecz ochrony powietrza” organizowaną przez Polską Izbę Ekologii w dniu 22 czerwca 2015 r. w Katowicach.

Czyste niebo nad Polską - „Polityka klimatyczno-energetyczna oraz działania na rzecz ochrony powietrza” - Czytaj dalej...

Niska emisja: jak walczyć o czyste powietrze?

Niska emisja: jak walczyć o czyste powietrze?

Ekolodzy alarmują, że mimo katastrofalnego stanu powietrza w Polsce problem jest ciągle lekceważony przez rząd i ministerstwa. A jak traktują go samorządy?

Niska emisja: jak walczyć o czyste powietrze? - Czytaj dalej...

Europejski Kongres Gospodarczy 2015

Europejski Kongres Gospodarczy jest największą tegoroczną imprezą gospodarczą w Europie Środkowej. EEC 2015 jest wyjątkowy także dla marszałków, wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych miast, powiatów i województw. To największe spotkanie samorządu i biznesu w Polsce.

Europejski Kongres Gospodarczy 2015 - Czytaj dalej...

Konferencja "POWIETRZE bez GRANIC"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kraju Morawsko-Śląskiego przy współpracy z Miastem Ostrawa organizuje w dniach 14.-15.04.2015 w Ostrawie ( Republika Czeska) międzynarodową konferencję pt. POWIETRZE bez GRANIC.

Konferencja "POWIETRZE bez GRANIC" - Czytaj dalej...

Ponad 1 mld zł na walkę z niską emisją w woj. śląskim

Ponad 1 mld zł na walkę z niską emisją w woj. śląskim

Tauron Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom regionu jak można poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych. Ponad miliard złotych w ramach likwidacji niskiej emisji, kolejne miliony z programu KAWKA oraz innych projektów WFOŚiGW – w najbliższych latach na inwestycje w budynkach mieszkalnych związane z ochroną środowiska zostaną przeznaczone znaczne środki.

Ponad 1 mld zł na walkę z niską emisją w woj. śląskim - Czytaj dalej...

Sam Krajowy program ochrony powietrza nie sprawi, że zaczniemy oddychać znakomitym powietrzem

Sam Krajowy program ochrony powietrza nie sprawi, że zaczniemy oddychać znakomitym powietrzem

- Naszym zadaniem powinno być zapewnienie odpowiednich narzędzi, które pozwolą władzom regionalnym i lokalnym na skuteczną walkę z zanieczyszczeniami powietrza - mówi minister środowiska Maciej Grabowski. Do konsultacji trafił krajowy program ochrony powietrza - i od razu spotkał się z krytycznymi ocenami organizacji pozarządowych: że niepełny, że nie ma mocy prawnej… Czyżbyśmy tworzyli program, który będzie nie do wyegzekwowania? A może to jakiś etap pośredni?

Sam Krajowy program ochrony powietrza nie sprawi, że zaczniemy oddychać znakomitym powietrzem - Czytaj dalej...

Niska emisja: jak walczyć ze smogiem?

Niska emisja: jak walczyć ze smogiem?

Odpowiedzialna gmina sama powinna zlecić badania powietrza. Bez tego nie ma szans na środki unijne – uważa Paweł Karpiński z wydziału środowiska dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego.

Niska emisja: jak walczyć ze smogiem? - Czytaj dalej...

Prezydent podpisał ustawę o OZE

Prezydent podpisał ustawę o OZE

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) - poinformowała jego Kancelaria. Ustawa pozwoli uzyskać do 2020 r. 15 proc. udział energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii.

Prezydent podpisał ustawę o OZE - Czytaj dalej...

Samorządy wybiorą rozwiązania dla Krajowego Programu Ochrony Powietrza

Samorządy wybiorą rozwiązania dla Krajowego Programu Ochrony Powietrza

Ruszają konsultacje społeczne projektu Krajowego Programu Ochrony Powietrza. W dokumencie tym resort środowiska postuluje m.in. zmiany w prawie, wsparcie finansowe dla wymiany pieców i modernizacji transportu miejskiego.

Samorządy wybiorą rozwiązania dla Krajowego Programu Ochrony Powietrza - Czytaj dalej...

Bytom z siedzibą rządowej instytucji ds. energii odnawialnej

Bytom z siedzibą rządowej instytucji ds. energii odnawialnej

Zdeklasował Warszawę, zyskał status zielonej stolicy i ma spore szanse na nowych, poważnych inwestorów. Ku wielkiemu zaskoczeniu, mowa o... Bytomiu. To właśnie tu powstanie siedziba Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej.

Bytom z siedzibą rządowej instytucji ds. energii odnawialnej - Czytaj dalej...

Lista przedsięwzięć priorytetowych WFOŚiGW w Katowicach na 2016 rok - spotkanie konsultacyjne

Śląski Związek Gmin i Powiatów w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zapraszają serdecznie wszystkich przedstawicieli JST na spotkanie konsultacyjne projektu „Listy przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach na 2016r.” organizowane w dniu 25 marca 2015 roku.

Lista przedsięwzięć priorytetowych WFOŚiGW w Katowicach na 2016 rok - spotkanie konsultacyjne - Czytaj dalej...

28 marca zgaśnie Spodek - "Godzina dla Ziemi"

W sobotę 28 marca dokładnie o godzinie 20:30 w domach prywatnych, firmach i charakterystycznych obiektach na całym świecie zgasną światła na jedną symboliczną godzinę – Godzinę dla Ziemi. Katowice, podobnie jak w latach ubiegłych, angażują się w tę akcję, mając nadzieję, że zwrócą tym samym uwagę mieszkańców na potrzebę wspierania inicjatyw proekologicznych. W ostatnią sobotę marca na godzinę zgaśnie Spodek oraz światła filii magistratu przy Rynku 1.

28 marca zgaśnie Spodek - "Godzina dla Ziemi" - Czytaj dalej...