This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Katowice mają szansę zorganizować jedną z największych konferencji ONZ – Światowe Forum Miejskie

Katowice mają szansę zorganizować jedną z największych konferencji ONZ – Światowe Forum Miejskie

Polska chce zorganizować XI edycję Światowego Forum Miejskiego w 2022 r. Proponowane miasto – gospodarz to Katowice. Światowe Forum Miejskie to prestiżowa międzynarodowa konferencja, którą organizuje agenda ONZ do spraw osiedli miejskich UN-HABITAT. Polska jest zainteresowana ubieganiem się o organizację XI edycji tego wydarzenia, która odbędzie się w 2022 roku.

Rząd zdecydował, że miastem-gospodarzem, które przedstawimy w naszej kandydaturze będą Katowice. Za Katowicami przemawia to, że dysponują największym w Polsce centrum kongresowo-wystawienniczym. Wszystkie wydarzenia forum mogłyby się odbyć w jednym miejscu – wyjaśnił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że mocną stroną miasta jest też możliwość zbudowania ciekawej narracji. – Katowice to miejsce, w którym przemysłowa historia, poprzemysłowa architektura łączą się z aspiracjami do bycia centrum kultury i biznesu. To materiał na piękną opowieść – ocenił minister.

Inne atuty Katowic to kreatywne wykorzystanie potencjału miasta poprzemysłowego, osiągnięcia w zakresie rewitalizacji i położenie – przy autostradzie A4 i w pobliżu Krakowa, który dysponuje drugim lotniskiem i dobrą bazą noclegową. Miasto jest również członkiem pierwszego w Polsce związku metropolitalnego (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia).

 

..."

________________________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://katoobywatel.katowice.eu/aktualnosci/katowice-maja-szanse-zorganizowac-jedna-z-najwiekszych-konferencji-onz-swiatowe-forum-miejskie/