This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstaje zaawansowany system monitoringu jakości powietrza w ramach europejskiego projektu AWAIR. W stolicy Śląska zainstalowanych zostanie 127 stacji pomiarowych oraz 154 ekrany prezentujące stężenia PM10, PM2.5, a także dane dotyczące wilgotności, temperatury i ciśnienia. Będzie to największy tego typu system w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Za projekt odpowiada konsorcjum firm Evertop i Beskid Instruments.
  • Przedsięwzięcie zakłada zainstalowanie punktów pomiarowych, umożliwiających monitoring jakości powietrza oraz stacji informacyjnych w postaci ekranów multimedialnych. Do końca października będzie ich ok. 40.
  • Monitory zostaną umieszczone wewnątrz, a czujniki na zewnątrz budynków użyteczności publicznej, m.in. jednostek oświatowych oraz obiektów objętych ochroną konserwatora zabytków.
O wykonanie oraz wdrożenie oprogramowania obsługującego dane pomiarowe zadba firma Evertop, specjalizująca się w tworzeniu dedykowanych systemów informatycznych.

 

– Badanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w Katowicach będzie odbywać się w czasie rzeczywistym. Zebrane z czujników dane natychmiast trafią do systemu, gdzie będą analizowane, a następnie prezentowane na ekranach multimedialnych oraz na stronie internetowej. Dodatkową funkcjonalnością rozwiązania są powiadomienia o stanach alarmowych z możliwością automatycznego rozsyłania alertów. Do tej pory urzędnicy musieli robić to ręcznie – tłumaczy Maciej Borkowski, dyrektor handlowy firmy Evertop.

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/w-katowicach-powstanie-127-stacji-pomiaru-jakosci-powietrza,113989.html

 

AWAIR.jpg