This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / VIII Europejski Kongres Gospodarczy

VIII Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach odbędzie się ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) organizowanego przez Grupę PTWP. Kongres – najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Europie Centralnej – zachowa sprawdzoną formułę trzydniowego cyklu debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki.
Kiedy 2016-05-18 09:00 do
2016-05-20 15:00
Gdzie Katowice, MCK
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

W ramach tegorocznej edycji konsekwentną kontynuację znajdzie misja Kongresu, na którą składa się: wskazywanie nowych kierunków myślenia o przyszłości Europy, włączanie w publiczny dyskurs tematów ważnych z punktu widzenia gospodarki, konfrontowanie europejskich problemów rozwojowych z ich globalnym tłem.

Wyróżnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest aktywny udział gości reprezentujących szerokie spektrum kompetencji i środowisk. Kongres, od pierwszej edycji w 2009 roku, przyciąga reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata. Wśród panelistów i uczestników debat nie brakuje co roku komisarzy unijnych i przedstawicieli rządów państw europejskich.

eec2016.jpg 

Szczególną troską organizatorów EEC pozostaje adekwatność tematyki debat wobec sytuacji w Europie, Polsce i świecie. W tym roku kontynuowana będzie szeroka debata o wzajemnych powiązaniach energetyki i jej zaplecza surowcowego z przemysłem i polityką klimatyczną. Zarysowane w ostatnich miesiącach nowe scenariusze dla świata i Europy gwarantują, że będzie to ciekawa, choć niełatwa, dyskusja.

Wśród nowych nurtów tematycznych Kongresu trzeba wymienić sesje dotyczące różnych aspektów cyfrowej rewolucji w gospodarce. Digitalizacja to silny i powszechny trend, którego nie można lekceważyć.

W odpowiedzi na wydarzenia minionego roku wiele energii poświęcimy także wpływom sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo, na przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej.

Innowacyjność i będący jej nośnikiem młody biznes to jeden z najważniejszych wątków Kongresu, który kontynuuje swoje otwarcie na ludzi młodych, ambitnych i kreatywnych. Start-upowy boom jest zjawiskiem o potencjalnie dalekosiężnych skutkach gospodarczych.

W ramach Kongresu zorganizowane zostaną międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze, z poszerzoną względem poprzednich edycji listą krajów, zagranicznych gości i proponowanych tematów.

_____________________________________________________________

Szczegóły na stronie: http://www.eecpoland.eu/