This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Środki na program "KAWKA"

Środki na program "KAWKA"

Ponad 21 mln zł przeznaczono na dofinansowanie 22 zadań zgłoszonych przez beneficjentów z województwa śląskiego w ramach pierwszej edycji programu pilotażowego KAWKA. Zakłada on dofinansowanie- przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przedsięwzięć służących likwidacji niskiej emisji wspierającej wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii.

Na ten cel Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył w naszym regionie ponad 12 mln zł, a Wojewódzki Fundusz blisko 10 mln zł.

14 listopada w Krakowie podpisano umowy pomiędzy Narodowym a wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej o rozpoczęciu wdrażania tego pilotażowego programu pozwalającego na walkę ze smogiem w największych aglomeracjach. 

W całym kraju dzięki 800 milionom złotych zostanie wymienionych, na gazowe lub inne ekologiczne paliwa, blisko 15 tys. starych węglowych pieców i kotłowni. Mieszkańcy 37 miast i gmin zostaną podłączeni do miejskich sieci ciepłowniczych, a w części budynków zostanie wykonane ocieplenie i nowa stolarka okienna. Obliczono, że realizacja programu „Kawka” spowoduje w Polsce zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 68 tys. ton rocznie. Do powietrza trafi też w ciągu roku mniej niebezpiecznych pyłów: PM10 o 442 ton i PM 2,5 o 426 ton.

..."

___________________________________________________________________________________________

Wiecej informacji na stronie: http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/9-aktualnosci/1103-sa-juz-srodki-na-program-kawka