This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Nowość na elektronicznych tablicach KZK GOP. Ostrzegają o smogu

Nowość na elektronicznych tablicach KZK GOP. Ostrzegają o smogu

Na elektronicznych tablicach, które KZK GOP ustawił na przystankach autobusowych są podawane informacje o jakości powietrza. KZK GOP porozumiał się w tej sprawie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Katowicach, który wyszedł z taką inicjatywą.

ednocześnie KZK GOP zwrócił się także do przewoźników z pytaniem, czy można takie informacje także na wyświetlaczach przeznaczonych, na których dziś widać nazwy przystanek. 

- W zależności od jakości powietrza prezentowane będą komunikaty o odpowiedniej treści. Od bardzo dobrej jakości powietrza, która pozwala na aktywność na wolnym powietrzu bez ograniczeń do jakości bardzo złe, kiedy z powodu wysokiego stężania pyłu zawieszonego, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane - informuje KZK GOP.

Jak podała w ostatnim raporcie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), aż 30 polskich miast znalazło się na liście 50 miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie. Niestety Katowice znajdują się 19 miejscu w tym rankingu. Co roku umiera przedwcześnie ok 43 tys. Polaków z powodu zanieczyszczonego powietrza w konsekwencji przewlekłych chorób układu oddechowego, naczyniowo sercowego czy neurologicznego, ataków serca, zawałów czy udarów.

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,72739,21079160,nowosc-na-elektronicznych-tablicach-kzk-gop-ostrzegaja-o.html#TRrelSST