This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Nadchodzi złota era gazu, nie ma wątpliwości

Nadchodzi złota era gazu, nie ma wątpliwości

Światowe zapotrzebowanie na gaz do 2045 r. może wzrosnąć o 45 proc. Zaletą tego surowca jest duża dostępność, stosunkowo niska cena i mniejsza od węgla emisyjność.

Nadchodzi złota era gazu - to najważniejsze konkluzje panelu "Gaz ziemny z konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł jako niskoemisyjne paliwo zielonej gospodarki", który z inicjatywy PGNiG odbył się w trakcie szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Zmiany klimatyczne przynoszą zmiany w gospodarce, mające doprowadzić do zmniejszenia jej emisyjności. Na ulicach Paryża widzimy, że przebiega to za szybko. Wielu ludzi martwi się, czy będzie w stanie ponieść rosnące koszty. Tymczasem mamy paliwo, które jest tanie i mniej emisyjne niż węgiel. To gaz ziemny - mówi Scott Foster, dyrektor Działu Zrównoważonej Energii w UNECE (United Nations Economic Commission for Europe; Europejska Komisja Gospodarcza - jedna z komisji regionalnych Organizacji Narodów Zjednoczonych). 

..."

____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://gazownictwo.wnp.pl/nadchodzi-zlota-era-gazu-nie-ma-watpliwosci,336136_1_0_0.html?fbclid=IwAR2aRD4UQz3JjumC9jWuxeg-eeGpSOgKgwnhzzU3-Nx7JLpIY8xj0ttBJQo