This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Drugie spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń już za nami

Drugie spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń już za nami

Na zaproszenie miasta Częstochowa w dniach 28-29.01.2010 r. odbyło się drugie spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń z zakresu efektywności energetycznej powołanej przy Związku Miast Polskich.

Po wprowadzeniu przedstawionym przez Wiceprezydenta Miasta oraz prezentacji osiągnięć Gospodarzy w zakresie planowania energetycznego i zarządzania energią, wszyscy uczestnicy spotkania przedstawili w skrócie istniejące zasoby oraz stan techniczny i prawny systemów zaopatrzenia poszczególnych gmin w nośniki energii.

czestochowa_1

Fot. Urząd Miasta Katowice

Po prezentacji miast Organizatorzy spotkania postawili do rozwiązania przed uczestnikami grupy bardzo trudne zadanie polegające na próbie zdefiniowania pojęcia "efektywność energetyczna gminy" oraz wypracowaniu kilku podstawowych wskaźników do jej określania i porównywania.

Po burzliwych dyskusjach, w drugim dniu spotkania poszczególne podgrupy gmin zaprezentowały swoje propozycje, które po analizie ze strony głównego koordynatora prac przedstawione zostaną w zestawieniu zbiorczym do dalszej analizy.

Kolejnym gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń będzie miasto Katowice. Spotkanie to odbędzie się w połowie marca 2010 r.