This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zrozumieć COP24, część 1. Co chcemy osiągnąć w Katowicach?

Zrozumieć COP24, część 1. Co chcemy osiągnąć w Katowicach?

"Bez Katowic nie ma Paryża" słyszy się w Polsce coraz częściej. Dlaczego nadchodzący wielkimi krokami szczyt w Katowicach jest tak istotnym wydarzeniem? Wyjaśniamy w pierwszym z serii artykułów przygotowujących do COP24.

Porozumienie Paryskie było przełomowym momentem. Na rok przed jego wejściem w życie, społeczność międzynarodowa musi uzgodnić sposób jego wdrażania i przygotować wzmocnienie zobowiązań państw do 2020 r.

Odbywająca się od 2 do 14 grudnia 2018 r. w Katowicach 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC ) będzie równocześnie trzecim posiedzeniem Konferencji Stron Porozumienia Paryskiego. Cel tych spotkań jest jasny: dyplomaci muszą ustalić reguły wprowadzania w życie Porozumienia Paryskiego – tzw. rulebook. Równocześnie kontynuowany będzie Dialog Talanoa – kluczowy moment dla zmobilizowania państw do podniesienia swoich ambicji w ograniczaniu emisji i w walce ze zmianami klimatu.


..."

___________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Zrozumiec-COP24-czesc-Co-chcemy-osiagnac-w-Katowicach-5833.html?fbclid=IwAR0CNYVmI70jfLwMdfttreBj8GViW4ZewOhkt_dwU6K9okXnJebaqTpIhCo