This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Źródła informacji na potrzeby adaptacji polskich miast do zmian klimatu, proces ich gromadzenia i przetwarzania

Źródła informacji na potrzeby adaptacji polskich miast do zmian klimatu, proces ich gromadzenia i przetwarzania

W Polsce podobnie jak w Europie i na świecie powstają plany adaptacji miast do zmian klimatu. Dzieje się tak dlatego, że obszary zurbanizowane odczuwają najsilniej zagrożenia wynikające z powstałych zjawisk klimatycznych. Ponadto adaptacja jest działaniem znacznie bardziej osadzonym w realiach miasta niż mitygacja – prowadzona w skali globalnej. Dotyczy ona konkretnych działań w mieście, których celem jest eliminacja zagrożenia życia czy zdrowia mieszkańców lub zmniejszenie strat finansowych powstałych w skutek zjawisk klimatycznych.
Kiedy 2017-10-26
od 13:00 do 16:00
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Elementem kluczowym w tworzeniu planów adaptacji jest prawidłowa diagnoza problemów miasta, odzwierciedlająca rzeczywistą podatność miasta na zmiany klimatu oraz wskazująca właściwe kierunki adaptacji. W tym celu należy prawidłowo określić źródła danych, a potem w sposób właściwy je opracować.

ietu.png 

Elementy te są niezbędne i decydują o prawidłowym przebiegu prac związanych z tworzeniem tego rodzaju dokumentów. Od właściwego doboru danych oraz ich odpowiedniego przetworzenia będzie zależała jakość prac, ich dokładność czy rzetelność. Proces ten może wpłynąć również na wybór kierunku adaptacji, a w ostateczności na jej sukces.

Program seminarium i formularz zgłoszeniowy na: http://ietu.pl/otwarte-seminaria-ietu/najblizsze-seminarium/