This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / X Forum Nowej Gospodarki

X Forum Nowej Gospodarki

Już po raz piąty na Śląsku, a dziesiąty w ogóle, liderzy gospodarki, nauki i administracji spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie zastanowić się nad konsekwencjami odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej Polski Południowej. Przy jubileuszowej edycji Forum 10 czerwca 2016 odbędą się także polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.
Kiedy 2016-06-10
od 09:00 do 21:00
Gdzie Katowice, Ligocka 103
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Forum Nowej Gospodarki to ponadregionalna inicjatywa skupiająca się na rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce Południowej, organizowana naprzemiennie w Katowicach i Krakowie, we współpracy marszałków województw śląskiego i małopolskiego.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie transformacja energetyki w Polsce Południowej i budowanie miast przyszłości opartych na gospodarce niskoemisyjnej. Forum będzie istotnym elementem budowania społecznego konsensusu oraz debaty poświęconej energetyce prosumenckiej, ograniczaniu zjawiska ubóstwa energetycznego, niskiej emisji i rewitalizacji energetycznej budynków.

Obradom towarzyszył będzie popołudniowy, plenerowy Piknik Nauki i Kultury, którego celem jest budowanie wiedzy i świadomości mieszkańców na temat innowacyjności i energooszczędności w makroregionie. Wszystkie atrakcje, a w tym pokazy naukowe, wystawy technologiczne, symulatory jazdy oraz koncerty są bezpłatne dla zwiedzających. Piknik to także okazja do obejrzenia krótkiego filmu 3D o budownictwie energooszczędnym, a także zwiedzenia ekologicznych obiektów Parku, w tym budynku pasywnego i nowoczesnych laboratoriów do badań nad energooszczędnością.

 

XFNG  

Zachęcamy do zapoznania się z programem: 

http://www.forumng.pl/x-forum-nowej-gospodarki/program/

Rejestracji można dokonać pod adresem: 

http://www.forumng.pl/x-forum-nowej-gospodarki/rejestracja-x-fng/

 

Rejestracja trwa do 1 czerwca 2016 r. Wstęp na Forum jest bezpłatny.