This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / W Katowicach będą rozmawiać o czystym powietrzu

W Katowicach będą rozmawiać o czystym powietrzu

Stan powietrza w Katowicach jest zły. Według najnowszych doniesień WHO Katowice znajdują się na 19. miejscu w Europie pod względem poziomu zanieczyszczenia. W pierwszej pięćdziesiątce są aż 33 polskie miasta, w tym 14 z nich znajduje się na Śląsku.
Kiedy 2016-11-02
od 17:30 do 20:00
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Kwestia zanieczyszczonego powietrza nasila się szczególnie w okresie grzewczym, ponieważ wielu Polaków pali w domu rzeczami, które się do tego nie dają, np. starymi meblami, tworzywami sztucznymi, czy powłokami lakierowanymi. Te przedmioty spalane w domowych piecach o małej mocy powodują wzrost emisji trujących substancji takich jak m.in. benzopiren, tlenek węgla i metale ciężkie.

– Jest to przerażające, że od roku 2004 w Polsce nie obowiązują żadne normy dla paliw stałych. Na rynku pojawił się węgiel najgorszej jakości, w tym muły, które traktowano dawniej jako produkt uboczny obróbki węgla. Słabej jakości paliwa stałe powinny być wykorzystywane jedynie w sektorze energetycznym, a nie komunalno-bytowym. Jedynie instalacje kotłów wielkiej mocy stwarzają odpowiednie warunki do niskoemisyjnego ich spalania – mówił  Patryk Białas, lider katowickiej kampanii #czystepowietrze.

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: 

http://www.infokatowice.pl/2016/10/30/sezon-grzewczy-oznacza-wieksze-zatrucie-powietrza-katowicach-beda-rozmawiac-o-czystym-powietrzu/

 

infokatowicelogo1-300x68.jpg