This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Trójpak energetyczny wejdzie w życie od 2014 r.

Trójpak energetyczny wejdzie w życie od 2014 r.

Ustawy tworzące tzw. trójpak energetyczny wejdą w życie najprawdopodobniej z początkiem 2014 r. - powiedział podczas Forum ZPP Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji gospodarki ds. energetyki.

- W ustawie o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wchodzi w skład trójpaku, nastąpi podział na poszczególne technologie OZE. Obecnie toczy się dyskusja, jak ma wyglądać system wsparcia dla poszczególnych technologii. Priorytetem powinny być technologie najmniej obciążające system wsparcia – mówił Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji gospodarki ds. energetyki.

Jak podkreśla, koszt systemu wsparcia dla OZE powinien być niższy, niż ewentualne kary, które Polska mogłaby zapłacić, gdyby nie spełniła wymogu osiągnięcia odpowiedniego udziału energii z OZE.

Andrzej Czerwiński zapewnia, że jest wola koalicji rządowej, oraz także innych klubów parlamentarnych, aby pozostawić po sobie dobre prawo w zakresie OZE, które nie będzie wymagać poprawek.

Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki zapowiedział, że trójpak energetyczny, w tym ustawa o OZE, powinna zostać przyjęta przez rząd najpóźniej na koniec marca br.

 _________________________________________________________________________________________

Źródło: http://www.wnp.pl/wiadomosci/190158.html