This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Rozpoczęła się budowa największego magazynu energii elektrycznej w Polsce!

Rozpoczęła się budowa największego magazynu energii elektrycznej w Polsce!

W pobliżu Farmy Wiatrowej Bystra pod Pruszczem Gdańskim rozpoczęto budowę największego w Polsce magazynu energii elektrycznej, o docelowej mocy 6 MW i pojemności 27 MWh.

Inwestycja realizowana przez Energę jest efektem współpracy z japońską organizacją rządową NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization), która finansuje japońską technologię. Polsko-japońskie przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach projektu „Smart Grid Demonstration Project in Poland”, którego koordynatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Uruchomienie magazynu przewidziano, zgodnie z harmonogramem, na drugą połowę 2019 r.

Z myślą o rozwoju OZE

Wdrożenie w Polsce technologii magazynowania energii jest przedsięwzięciem wpisującym się w strategię zwiększania bezpieczeństwa energetycznego oraz w działania zmierzające do tworzenia warunków optymalizujących produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Jest to pilotażowy projekt, którego zadaniem jest przetestowanie rozwiązań pozwalających na ochronę sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych wysokiego napięcia przed przeciążeniami, a także praktyczne sprawdzenie możliwości wykorzystania tego typu technologii na potrzeby bilansowania niedoborów bądź nadmiaru produkowanej energii.

..."

__________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/rozpoczela-sie-budowa-najwiekszego-magazynu-energii-elektrycznej-w-polsce/?fbclid=IwAR3QOpuH1tc_DFjKt6CYoEQ_oCEH0SV39fVItw6th2OXKBBbF96pKhtQ1Y8