This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic

"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic

Miasto Katowice dołączyło do akcji „ROWER POMAGA” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze i rozdanie przy tej okazji 50 rowerów za każde 20 tysięcy przejechanych kilometrów!!. Jednocześnie, projekt zwraca uwagę na ograniczenie zużycia paliw i emisji CO2 z sektora transportu.
Kiedy 2016-07-25 08:25 do
2016-09-24 18:00
Gdzie Polska
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Akcji towarzyszą wydarzenia plenerowe w całym kraju, konferencje prasowe, promocja w mediach oraz aktywność w mediach społecznościowych.

Głównym celem akcji jest– " … przejechać wspólnie 1 milion rowerowych kilometrów, ograniczyć emisję CO2 o 250 000 kg i zaangażować ok. 10 000 uczestników …".

Aby wpisać przejechane kilometry dla celu: JEŹDZIMY DLA KATOWIC, należy dodać swój wynik na stronie www.rowerpomaga.pl  w zakładce ILE PRZEJECHALIŚMY.

Plakat_Rower_Pomaga_2016_Katowice.jpg 

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria: 

  1. Zostały przejechane w 2016 roku
  2. Znajdują się na terenie Polski
  3. Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji. 

 

 Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

 

Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Fundacja Arka przekazuje rower, wskazanej przez miasto Katowice jednostce organizacyjnej.

 

Jeden z finałów akcji, planowany jest na Placu Kwiatowym w dniu 24.09.2016 r. podczas „II Dni Energii Miasta Katowice”