This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Portal "PEMP" w nowej odsłonie

Portal "PEMP" w nowej odsłonie

 

logo_PEMP

 

  Po dłuższej przerwie zwracamy się do Państwa i pragniemy zaprosić do odwiedzin Portalu Efektywności Energetycznej w Napędach Elektrycznych. Po zakończeniu Programu PEMP w 2009 roku, portal www.pemp.pl, w nowej odsłonie, działa nadal i ma wiele nowych pozycji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny.

W szczególności polecamy:

1. Nowe publikacje w bibliotece Portalu http://portal.pemp.pl/biblioteka

Jak oszczędzać energię w systemach sprężonego powietrza Energooszczędne silniki elektryczne niskiego napięcia - nowa klasyfikacja efektywności, analiza techniczno-ekonomiczna dla wymiany silników, ponadto nowe numery Biuletynu Portalu PEMP

2. gólnodostępne szkolenia internetowe http://www.e-szkolenia.fewe.pl/ w kategorii PEMP pt.:

Wdrażanie projektu w zakresie poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie - możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na inwestycje. Przygotowanie projektu i pozyskanie dofinansowania.

Szkolenie dotyczy przyswojenia umiejętności w zakresie poznania potencjalnych źródeł finansowania inwestycji z zakresu podnoszenia efektywności energetycznej oraz umiejętności przygotowania wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia z elementami analizy techniczno-ekonomicznej, na przykładzie procedur NFOŚiGW w ramach planowanego mechanizmu finansowego kierowanego do przedsiębiorstw.

Oceń potencjał oszczędności przy pomocy programu EFEmotor

Kurs ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z efektywnym energetycznie użytkowaniem silników elektrycznych, przedstawienie metodologii szacowania oszczędności i pokazanie praktycznego zastosowania oprogramowania EFEmotor.

Uprzednio należy założyć konto i zapisać się na kurs.

3. Dział Jak zdobyć finansowanie dla swojego projektu - nowy program NFOŚiGW Efektywne zarządzanie energią w celu zmniejszenia jej zużycia w przedsiębiorstwach, który będzie uruchomiony w 2011 roku - oferta programu - dotacja na audyt i pożyczka na inwestycje.

 

fewe_logo_2

 

Ponadto na stronach portalu znajdą Państwo informacje na temat audytu w elektrycznych systemach napędowych, przykłady zrealizowanych projektów, uwarunkowania prawne związane z nową klasyfikacją silników elektrycznych i pomp obiegowych.