This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Ponad 1 mld zł na walkę z niską emisją w woj. śląskim

Ponad 1 mld zł na walkę z niską emisją w woj. śląskim

Tauron Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom regionu jak można poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych. Ponad miliard złotych w ramach likwidacji niskiej emisji, kolejne miliony z programu KAWKA oraz innych projektów WFOŚiGW – w najbliższych latach na inwestycje w budynkach mieszkalnych związane z ochroną środowiska zostaną przeznaczone znaczne środki.

Jednym z głównych problemów ekologicznych Górnego Śląska i Zagłębia jest niska emisja, czyli bardzo szkodliwe gazy i pyły powstające w wyniku spalania złej jakości węgla i śmieci. To efekt tego, że nadal na bardzo wielu osiedlach mieszkania ogrzewane są indywidualnymi piecami węglowymi (np. piecami kaflowymi).

- W naszym regionie dobrze radzimy sobie z eliminacją starych urządzeń grzewczych w budynkach jednorodzinnych. Niestety, nie było jeszcze kompleksowej propozycji działań dla kamienic i innych budynków wielorodzinnych, w tym typowych dla naszego krajobrazu tzw. familoków. Jednak to się zmieni - zapewnia Henryk Borczyk, prezes zarządu Tauron Ciepło.

W najbliższych latach wiele środków uruchomionych zostanie na działania, które w ramach walki z niską emisją pozwolą wyremontować starsze budynki. Ponad miliard złotych na ten cel zostanie przekazanych na rzecz "Programu likwidacji niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej". Kolejne miliony na modernizację mogą pochodzić z programu KAWKA (Clean Air for Europe - Dyrektywa 2008/50/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 21 maja 2008 w sprawie czystszego powietrza dla Europy) oraz innych projektów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

..."

_______________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.wnp.pl/wiadomosci/246948.html