This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Polska na 4 miejscu w produkcji energii z wiatru – prawie 100 GWh!

Polska na 4 miejscu w produkcji energii z wiatru – prawie 100 GWh!

W Polsce wiatr nie tylko przewiał nieco smog, ale także pozwolił na wysoką produkcję energii! WindEurope to platforma monitorująca wielkość produkcji energii elektrycznej z wiatru w krajach europejskich. Zestawienia z ostatnich dni potwierdzają dobre warunki dla rozwoju tej branży w Polsce. Wczoraj pod względem wyprodukowanej energii w ciągu dnia ustąpiła jedynie Niemcom, Hiszpanii i Francji.

Wiatraki w Polsce wyprodukowały 10 lutego 94 GWh energii, co pozwoliło na pokrycie 23% krajowego zapotrzebowania!

To już drugi raz w tym roku kiedy piszemy o wysokim miejscu naszego kraju w europejskim rankingu energii wyprodukowanej z turbin wiatrowych. Pierwszy raz pisaliśmy o tym w pierwszych dniach 2019 roku.

Pod względem ilości wyprodukowanej energii w ciągu dnia, Polska ustąpiła 2 stycznia jedynie Niemcom i Hiszpanii. Padła wtedy imponująca wielkość – 111 GWh! Tego dnia energetyka wiatrowa pozwoliła na pokrycie 23% krajowego zapotrzebowania na energię!

Podobnie było w pierwszym dniu Nowego Roku. Polska również znalazła się na trzeciej lokacie, z wynikiem 110 GWh wyprodukowanej energii elektrycznej. Energia z wiatru pokryła 31% zapotrzebowania Polski na energię. Wyżej w rankingu znalazły się tylko Niemcy i Wielka Brytania.

 

..."

_______________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/polska-na-4-miejscu-w-produkcji-energii-z-wiatru-prawie-100-gwh/