This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Podsumowano kampanię o szkodliwości niskiej emisji w miastach

Podsumowano kampanię o szkodliwości niskiej emisji w miastach

W Sosnowcu 4 lipca podsumowano zorganizowaną przez TAURON Ciepło SA, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, kampanię społeczną uświadamiającą o szkodliwości domowych palenisk, zwłaszcza takich, w których spalane są śmieci i złej jakości paliwa. Najwięcej konsekwencji takich działań - jak wykazały badania - ma miejsce w dużych miastach aglomeracji śląskiej, gdzie mieszkania nie są podłączone do sieci ciepłowniczej.

Kampania trwała dziewięć miesięcy. W tym czasie zorganizowano 40 spotkań z mieszkańcami i zarządcami nieruchomości m.in. w Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Zawierciu. Wybrano miejsca i osiedla, w których problem niskiej emisji jest największy. W spotkaniach wzięło udział ok. tysiąca osób.

Dyskutowano o kosztach podłączenia do sieci grzewczej i przekonywano, że tzw. ciepło sieciowe, choć droższe od opalania śmieciami i np. mułem węglowych, jest ekonomicznie porównywalne z kosztami opalania normalnym węglem, a tańsze niż ogrzewanie elektryczne, olejowe czy gazowe.

W ramach akcji pn. „Niska emisja - wysokie ryzyko” wydrukowano ponad 60 tys. gazet, zaaranżowano happening z udziałem kominiarzy w centrum Katowic, zorganizowano konkurs dla nauczycieli na program najciekawszej lekcji o niskiej emisji, zrealizowano serię edukacyjnych programów telewizyjnych, uruchomiono specjalną stronę internetową i profil na Facebooku.

W sumie – jak oszacowali organizatorzy kampanii- informacje o szkodliwościach niskiej emisji mogły dotrzeć nawet do pół miliona mieszkańców dużych miast województwa śląskiego, a do 40 tys. rodzin dodarła konkretna informacja o konsekwencjach spalania w domowych paleniskach śmieci i paliw niskiej jakości.

..."

_______________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://www.wfosigw.katowice.pl/artykul-1383-podsumowano_kampanie_o_szkodliwosci_niskiej_emisji_w_miastach.htm