This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / PKN Orlen rozszerza współpracę z Saudyjczykami

PKN Orlen rozszerza współpracę z Saudyjczykami

PKN Orlen rozszerza współpracę na kluczowym dostawcą ropy, saudyjskim Saudi Aramco, na rynkach europejskich. Aramco Trading, spółka handlowa Saudi Aramco, podpisała wczoraj umowę na dostawę zwiększenie dostaw saudyjskiej ropy polskiej PKN Orlen, w zamian za tożsamy wolumen wysokosiarkowego oleju opałowego od polskiego rafinerii.

Porozumienie zostało podpisane przez prezesa i dyrektora generalnego Aramco Trading, Ibrahima Al-Buainaina i dyrektora wykonawczego branży handlowej Grzegorza Markiewicza z PKN Orlen. Została ona podpisana w obecności prezesa Saudi Aramco Amina H. Nassera i prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka podczas ceremonii zorganizowanej przez Saudi Aramco siedzibie w Dhahran. Umowa otwiera drogę do dalszego rozwoju ugruntowanej strategii i współpracy Saudi Aramco, jednocześnie dywersyfikując dostawy ropy naftowej PKN Orlen i zabezpieczając nowe rynki zbytu dla ich produktów.

Umowa podkreśla zaangażowanie Saudi Aramco w polski rynek i jego strategię na rzecz zwiększenia integracji sieci dystrybucyjnych w Europie. Saudi Aramco rozwija współpracę na kluczowych rynkach europejskich w celu przetwarzania kluczowych surowców dla przemysłu i paliw podstawowych, które zaspokajają potrzeby gospodarki regionu – podkreśla arabska spółka w komunikacie.

..."

____________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/pkn-orlen-saudi-aramco-poglebienie-wspolpracy-energetyka-ropa/?fbclid=IwAR38Q_cBcusGpnZBxiOYxiXrF4kki0lm75uwWEdUJfVtIBKJ6vMUsM2jihg