This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Pierwsze drzewo na szczyt klimatyczny wkopane. Każdy może posadzić swoje.

Pierwsze drzewo na szczyt klimatyczny wkopane. Każdy może posadzić swoje.

Jarząb mączny od dzisiaj rośnie na rogu ulic Gliwickiej i Sobieskiego. To pierwsze drzewo posadzone dzięki aplikacji wCOP drzewo. Dzisiaj jeden z mieszkańców wkopał roślinę razem z prezydentem Marcinem Krupą.

Miasto pomaga sadzić drzewa mieszkańcom. Dzisiaj pierwsze wkopał prezydent Marcin Krupa razem z wnioskującym. Michał wpadł na pomysł wykorzystania aplikacji mobilnej „wCOP drzewo”, bo niewielki zieleniec widzi ze swojego okna. –Akurat jest miejsce, więc złożyłem wniosek i się udało. Złożyłem więcej wniosków, bo jak zobaczyłem, że nie ma ograniczeń, to złożyłem jeszcze w paru innych miejscach. Ale przeszło tylko to jedno – mówi Michał Leszczyński, mieszkaniec ul. Gliwickiej.

Od dzisiaj będzie miał swoje drzewo na rogu ulic Gliwickiej i Sobieskiego. Jak mówi, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Miasto wybrało ok. 4-metrowy jarząb mączny, bo to roślina o wąskiej koronie i rosnąca w wolnym tempie. Wszystko dlatego, że drzewo nie może zasłaniać znaku drogowego, a blisko znajdują się okna kamienicy.

..."

_________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://katowice24.info/pierwsze-drzewo-na-szczyt-klimatyczny-wkopane-kazdy-moze-posadzic-swoje/