This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / O zmianach w gospodarce odpadami na Envicon Enviroment 2018

O zmianach w gospodarce odpadami na Envicon Enviroment 2018

Zmiany w krajowych przepisach gospodarki odpadami nabierają tempa. Branża zauważa długo wyczekiwany ruch w systemie, ale ma zastrzeżenia co do jego efektywności. Nowe prawo ma tylu zwolenników, co przeciwników. Okazją do dyskusji na ten temat będzie pierwszy dzień kongresu Envicon Environment 2018 w ramach sesji “Gospodarka odpadami”.

– Tego typu spotkania są bardzo cenne, bo pojawiają się na nich osoby z różnych środowisk – mówi o kongresie Envicon Enviroment 2018 wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Jednocześnie podkreśla, że wydarzenie od lat sprzyja dialogowi i wsłuchaniu się w różne opinie – często bardzo skrajne.

– Naszą rolą jest głęboka analiza tych głosów tak, aby w tym modelu gospodarki odpadami, który kształtujemy reagować jak najlepiej na podniesione zagadnienia – wyjaśnia.

Podczas nadchodzącego kongresu podsekretarz stanu w resorcie środowiska weźmie udział w sesji pod nazwą “Gospodarka odpadami”, gdzie opowie o jej planowaniu oraz o realizacji bieżącej strategi względem polskiej polityki odpadowej.

 

 

 envicon  

_____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://portalkomunalny.pl/o-zmianach-w-gospodarce-odpadami-na-envicon-enviroment-2018-384101/?fbclid=IwAR1WP2iBeZ2vxIvn3mK4GZg1OXLSUySV2iSX8brgHU9yM8E9Na-QuxKVkCs