This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci w ramach projektu doradztwa energetycznego ok. 2 tys. gminnych doradców. Do ich zadań będzie należała pomoc przy realizacji planów gospodarki niskoemisyjnej (PGN) i planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP).

ak poinformowała Magdalena Skłodowska, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w tym roku zostało już wyszkolonych 68 doradców-partnerów z 15 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, jak również ośmiu doradców NFOŚiGW. To do nich będzie teraz należało wyszkolenie 2 tys. doradców gminnych.

Gminny doradca wyszkoli średnio 35 gmin

Na jednego gminnego doradcę będzie przypadało średnio 35 gmin. Mimo że to wydaje się dużo, trzeba pamiętać, że projekt rozkłada się w czasie – będzie realizowany do 2023 r. Jak zapewniła Magdalena Skłodowska, dzięki temu każdy doradca będzie mógł odpowiednio zająć się swoim obszarem. Gminni doradcy będą szkolić przedstawicieli gmin, przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, a także osoby fizyczne.

..."

_________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/NFOSiGW-wyksztalci-2-tys-gminnych-doradcow-1526.html#xtor=EPR-1