This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Kampania ostrzegająca przed niską emisją na Śląsku i w Zagłębiu

Kampania ostrzegająca przed niską emisją na Śląsku i w Zagłębiu

Piec kaflowy z etykietą jak na paczkach papierosów oraz informacja, że nawet 40 proc. Ślązaków i Zagłębiaków ogrzewających indywidualnie swoje mieszkania pali śmieci – w centrum Katowic oraz w Chorzowie zawisły reklamy kampanii społecznej o niskiej emisji. Jej autorami są Tauron Ciepło i CEZ Chorzów.

Wielkoformatowe reklamy będą informować o skutkach niskiej emisji w grudniu i styczniu, czyli okresie największego nasilenia problemu. W tym samym czasie zrealizowane zostaną także kolejne działania akcentujące bezpośredni wpływ tego zjawiska na ludzkie zdrowie.

Przeprowadzone na zlecenie Tauron Ciepło badania opinii publicznej wskazują, że nawet 40 proc. osób ogrzewających indywidualnie swoje domy w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej, regularnie wykorzystuje w tym celu śmieci.

- Niskie kominy typowe dla budynków jedno i wielorodzinnych powodują, że szkodliwe substancje zawarte w dymie osiadają w promieniu kilkudziesięciu metrów. Spalający śmieci truje więc nie tylko innych ludzi w otoczeniu, ale przede wszystkim członków najbliższej rodziny i siebie. Mamy nadzieję, że uświadomienie tego mechanizmu przyczyni się do zmniejszenia popularności tego groźnego zachowania - mówi  Jacek Uhryn, prezes zarządu Tauron Ciepło.

Powodem niskiej emisji, oprócz śmieci, jest także niskiej jakości węgiel spalany w przestarzałych domowych piecach.

- Zwłaszcza na Górnym Śląsku warto podkreślać, że najistotniejsza jest technologia wykorzystania węgla. Nowoczesne bloki stosowane w dzisiejszych elektrociepłowniach minimalizują negatywny wpływ na środowisko - dodaje Jacek Uhryn.

..."

____________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://energetyka.wnp.pl/kampania-ostrzegajaca-przed-niska-emisja-na-slasku-i-w-zaglebiu,286861_1_0_0.html?utm_content=bufferf47e0&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer