This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Jakie są efekty pierwszego tygodnia negocjacji klimatycznych?

Jakie są efekty pierwszego tygodnia negocjacji klimatycznych?

Został jedynie tydzień na wypracowanie zasad wdrażania Porozumienia Paryskiego. Jak słyszymy, widoczny jest „istotny postęp w negocjacjach”, jednak wiele kwestii zostanie uzgodnione dopiero na poziomie politycznym.

Nawiązując do opublikowanego w październiku raportu IPCC minister Michał Kurtyka wskazał, że dokument ten przyniósł „przesłanie pilności i konieczności działania”. – Poczucie pilności, które wszyscy poczuliśmy, przełożyło się na istotny postęp w trakcie tego pierwszego tygodnia. Negocjatorzy bardzo ciężko pracują, jest to praca 24 godziny na dobę – powiedział prezydent COP24 na sobotniej konferencji prasowej. - Mamy ostatnie poprawki do tekstów, to techniczne, skomplikowane zagadnienia, które staramy się rozwiązać. W dalszym ciągu czekamy na ostateczne wyniki tych dyskusji –zaznaczył.

Kurtyka wraz z sekretarz wykonawczą UNFCCC Patricią Espinosą przypominali, że rozpoczęciu tegorocznego szczytu towarzyszyło wiele istotnych, pozytywnych inicjatyw. Wymieniono tu m.in. niemiecką deklarację dotyczącą podwojenia wkładu do funduszu klimatycznego czy zapowiedź Banku Światowego. Wśród pozytywnych aspektów minionego tygodnia wymieniono również przyjęcie deklaracji o solidarnej i sprawiedliwej transformacji oraz na rzecz działań w kierunku rozwoju elektromobilności i zeroemisyjnego transportu.

 

..."

___________________________________________________________________________

Więcej na stroni: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Jakie-sa-efekty-pierwszego-tygodnia-negocjacji-klimatycznych-5912.html