This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Grupa Tauron obniża emisję zanieczyszczeń

Grupa Tauron obniża emisję zanieczyszczeń

Południowy Koncern Energetyczny z Grupy Tauron w ramach realizacji strategicznego programu ograniczania emisji zanieczyszczeń rozpoczął inwestycję pn. budowa instalacji odazotowania spalin i modernizacja bloków 200 MW w Elektrowni Łaziska. 24 stycznia PKE podpisał kontrakt na dostosowanie kotłów OP 650k w Elektrowni Łaziska do obniżenia emisji NOx z wykonawcą zadania konsorcjum Strabag Sp. z o.o. i Strabag AG.

Grupa Tauron stawia na czystą energię - ograniczenie emisji zanieczyszczeń, budowę farm wiatrowych i rozwój energetyki wodnej. Dzięki inwestycjom w nowe bloki oraz działaniom modernizacyjnym możemy znacząco obniżyć wpływ naszych elektrowni oraz elektrociepłowni na środowisko – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

 

tauron_logo

 

Obniżanie wielkości emisji CO2, SO2 i NOX jest jednym z priorytetów zapisanych w naszej strategii korporacyjnej Grupy dla Obszaru Wytwarzanie. W Grupie modernizowane są obecnie działające aktywa wytwórcze, co umożliwia nam przedłużenie ich żywotności w świetle obowiązujących przepisów unijnych - mówi Joanna Schmid, wiceprezes ds. strategii i rozwoju Tauron Polska Energia.
..."

_____________________________________________________________________________________________

Zapraszmy do zapoznania się z całym wywiadem umieszczonym na stronie:

http://www.wnp.pl/wiadomosci/131123.html