This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Gminna Mapa Energetyczna - krajowy cykl szkoleń

Gminna Mapa Energetyczna - krajowy cykl szkoleń

Projekt "Gminna Mapa Energetyczna - krajowy cykl szkoleń", realizowany jest przez Grupę Doradczą ALTIMA, przy partnerskim wsparciu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Projekt, współfinansowany ze środków NFOŚiGW, przewiduje przeszkolenie 40 urzędników w każdym województwie z zakresu optymalizacji gminnej polityki energetycznej i przygotowania "Planów zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe".
Kiedy 2012-02-20 09:00 do
2012-02-21 15:00
Gdzie Katowice, Grupa Euro Centrum, ul. Ligocka 103
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Projekt wykorzystuje tradycyjne jednodniowe szkolenia warsztatowe, e-learning, a także nowatorską metodę matrycy oraz konsultacje eksperckie i wymianę informacji pomiędzy uczestnikami projektu. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia.
 

GME_logo

 
Krajowy cykl warsztatowo-szkoleniowy zakłada przeszkolenie 640 pracowników jednostek samorządu lokalnego. Obejmuje: podstawy prawne, zakres PZWCEEiPG i metodologię przygotowania dokumentu, budowę i koordynację lokalnych zespołów ds. efektywności energetycznej, dostępne technologie i źródła finansowania, przykłady dobrych praktyk i modelowe realizacje.

Każdy uczestnik szkoleń zgłasza 2 współpracowników do kursu e-learningowego, co pozwoli kolejnym 2560 urzędnikom w kraju na nabycie umiejętności pozyskiwania informacji i przygotowania założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe ("mapy energetycznej"), zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy prawo energetyczne, na bazie udostępnionej w projekcie metodologii "matrycy".

 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz terminy szkolen dostępne są na stronie:

http://www.mapa-energetyczna.pl/