This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Gazprom przyznaje, że LNG z USA zagrozi mu w Europie. PGNiG szykuje rewolucję

Gazprom przyznaje, że LNG z USA zagrozi mu w Europie. PGNiG szykuje rewolucję

Przedstawiciel Gazpromu przyznał, że dostawy gazu skroplonego z USA będą dla tej firmy główną konkurencją w 2019 roku. Po to źródło sięga m.in. polskie PGNiG.

Zmiana tonu

– To oczywiste, że LNG będzie głównym rywalem w walce o klienta europejskiego – powiedział Siergiej Komlew odpowiedzialny w Gazpromie za przygotowywanie kontraktów.

To pierwsza taka deklaracja spółki, która do tej pory lekceważyła zagrożenie ze strony LNG z USA. Teraz przyznaje, że może ono mieć wpływ na jej poczynania w Europie. Oznacza to zmianę tonu w stosunku do deklaracji, że amerykański gaz skroplony musi być droższy od gazu z Rosji.

Do Europy trafia coraz więcej LNG z USA. Według Komisji Europejskiej w styczniu 2019 roku dotarło 1,3 mld m sześc. w porównaniu z 102 mln m sześć. w analogicznym miesiącu poprzedniego roku. Amerykanie są po Katarze i Nigerii trzecimi dostawcami LNG do Europy z udziałem na poziomie 12,6 procent.

..."

___________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://biznesalert.pl/gazprom-lng-usa-konkurencja-europa-pgnig/?fbclid=IwAR37yrLbMmTFxxXMbuvNf1NQXzWyLlj2IHDTmZqZHiVTEsoXrDlEmDcBNnE