This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie roli małych i średnich przedsiębiorstw w procesie budowania innowacyjnej, dynamicznej gospodarki oraz zwrócenie uwagi na szanse i wyzwania stojące przed ich rozwojem. Sektor MŚP to najbardziej liczna grupa firm w Polsce - to liczący się pracodawca, zatrudniający ponad 60% pracowników przedsiębiorstw i generujący blisko połowę polskiego PKB.
Kiedy 2011-10-06 09:00 do
2011-10-07 15:00
Gdzie Katowice, wybrane lokalizacje na terenie miasta
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Znaczenie tego sektora dla rozwoju gospodarki i dobrobytu społecznego jest kluczowe i zasługuje na podkreślenie. Ta idea legła u podstaw organizacji pierwszego, europejskiego kongresu dedykowanemu sektorowi MŚP.

 

logp ek2011

 

Podejmowane podczas sesji merytorycznych tematy skupiać się będą wokół zagadnień związanych m.in. z analizą obecnego stanu MŚP w Polsce i w UE, rozwojem funduszy europejskich dla wzrostu konkurencyjności MŚP, rolą otoczenia biznesu i samorządu terytorialnego w tworzeniu warunków i instrumentów dla rozwoju i wzmocnienia potencjału tego sektora, internacjonalizacją polskich MŚP oraz współpracą nauki i biznesu dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw będą Targi usług i produktów dla MSP Biznes Expo, podczas których firmy i instytucje będą prezentować ofertę skierowaną do sektora MŚP.

 

W szczególności zapraszamy na sesję równoległą o tematyce" Inteligentna energetyka dla MŚP i Gospodarstw Domowych" współorganizowaną przez Grupę Euro-Centrum, na sali Sejmu Śląskiego w drugim dniu konferencji.

_____________________________________________________________________________________

Wiecej o targach na stronie: http://www.kongresmsp.eu/mod_news/pl/#1

 

loga EK2011