This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. To sprzęt z iście wojskowym rodowodem i jak się okazało w trakcie pierwszych godzin testów w Katowicach bardzo potrzebny. Katowice wraz z Gliwicami oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla oraz firmą Flytronic rozpoczęły testy drona, który ma pomóc walczyć ze smogiem. Jak? M.in. analizując skład chemiczny dymu wydobywającego się z kominów. Już dzięki urządzeniu wystawiono w Katowicach pierwszy mandat wysokości 500 zł.

Firma Flytronic z Gliwic stworzyła system FlyEye, który został wdrożony w Polskich Siłach Zbrojnych. To właśnie rozwiązania zastosowane w tym systemie mają teraz pomóc samorządom w walce z niską emisją. Katowice testują drona bezpłatnie.

– Ciągle poszukujemy sposobów na skuteczniejszą walkę ze źródłami smogu, dlatego pozytywnie odpowiedzieliśmy na propozycję współpracy. Korzyści są wzajemne, ponieważ producent weryfikuje użyteczność i skuteczność swojej koncepcji, a my możemy bezpłatnie przetestować tego typu rozwiązanie przed ewentualnym zakupem podobnego urządzenia w przyszłości – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Testowany dron umożliwia prowadzenie zdalnego pomiaru zanieczyszczeń pod kątem spalania odpadów i niedozwolonych substancji, np. plastikowych butelek. Dodatkowo czujniki pozwalają na analizę zawartości: etanolu amoniaku, chlorku wodoru, formaldehydu oraz PM10, PM2,5, PM1 z wykorzystaniem laserowego licznika rozsianych cząstek stałych. Co  może być wykorzystanie do działań egzekwujących zapisy uchwały antysmogowej.

..."

_______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.infokatowice.pl/2018/01/25/dron-lecial-nad-katowicami-testow-zalatwil-jednemu-mieszkancow-mandat-trujesz-zaplacisz/